Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Gdzie pojechać z psem na jednodniową wycieczkę, ale taką żeby przy okazji sfotografować go przy dwumetrowym czajniczku, obejrzeć wystawę sztuki współczesnej i jeszcze zrobić sobie piknik na trawie? Do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Niewielka wieś Orońsko położona jest 120 km na południe od Warszawy. Samochodem, trasą S7, dojeżdża się tam w półtorej godziny. Centrum Rzeźby Polskiej mieści się w dawnej XIX-wiecznej posiadłości malarza Józefa Brandta – od 1965 roku zabytkowy pałac, oranżeria i inne budynki służą jako pawilony wystawowe oraz pracownie rzeźbiarskie. Położone są na terenie malowniczego parku krajobrazowego: na trzynastu hektarach zaaranżowano wystawę rzeźby parkowej według projektu Grzegorza Kowalskiego.

To właśnie park można odwiedzać z psami – bezpłatnie, codziennie od 7:00 rano aż do zmroku. Spacer wśród rzeźb i stawów zajmie kilka godzin. My pojechaliśmy do Orońska w piątek i byliśmy tam praktycznie sami – bez problemu mogliśmy spuścić Fisię ze smyczy w dzikszych zakątkach parku, by sama biegała wśród rzeźb.

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
ul. Topolowa 1
26-505 Orońsko
www.rzezba-oronsko.pl
mapa parku

Magdalena Kobus • HAU@FISIA.PL

Kynoedukatorka, dyplomowana trenerka i behawiorystka psów, specjalistka w dziedzinie komunikacji – zarówno tej psiej, jak i ludzkiej.

Zawodowo zajmuję się pisaniem, tworzeniem treści edukacyjnych i strategii komunikacji. Prowadzę warsztaty, wykłady, a także instagrama i bloga z poradami dla opiekunów i opiekunek psów. Współpracuję z markami oferującymi usługi lub produkty dla psów: znając specyfikę branży, usprawniam ich komunikację z klientami.
Moją misją jest promowanie świadomej opieki nad psami i odpowiedzialnej adopcji. Wierzę, że psy zasługują na nasze zrozumienie, a relację z nimi warto budować w oparciu o empatyczną komunikację oraz metody pracy zgodne z naukowo potwierdzonymi standardami z zakresu etologii, wiedzy o potrzebach i szkoleniu psów.

Zobacz też

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *