Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Gdzie pojechać z psem na jednodniową wycieczkę, ale taką żeby przy okazji sfotografować go przy dwumetrowym czajniczku, obejrzeć wystawę sztuki współczesnej i jeszcze zrobić sobie piknik na trawie? Do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Niewielka wieś Orońsko położona jest 120 km na południe od Warszawy. Samochodem, trasą S7, dojeżdża się tam w półtorej godziny. Centrum Rzeźby Polskiej mieści się w dawnej XIX-wiecznej posiadłości malarza Józefa Brandta – od 1965 roku zabytkowy pałac, oranżeria i inne budynki służą jako pawilony wystawowe oraz pracownie rzeźbiarskie. Położone są na terenie malowniczego parku krajobrazowego: na trzynastu hektarach zaaranżowano wystawę rzeźby parkowej według projektu Grzegorza Kowalskiego.

To właśnie park można odwiedzać z psami – bezpłatnie, codziennie od 7:00 rano aż do zmroku. Spacer wśród rzeźb i stawów zajmie kilka godzin. My pojechaliśmy do Orońska w piątek i byliśmy tam praktycznie sami – bez problemu mogliśmy spuścić Fisię ze smyczy w dzikszych zakątkach parku, by sama biegała wśród rzeźb.

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
ul. Topolowa 1
26-505 Orońsko
www.rzezba-oronsko.pl
mapa parku

Magdalena Kobus • FISIA.PL

Nazywam się Magdalena Kobus, a Fisia i Funia to moje adoptowane kundelki. Na co dzień zajmuję się tworzeniem treści edukacyjnych i strategii komunikacji dla różnych branż, a po godzinach, jako dyplomowana behawiorystka prowadzę instagrama i bloga z poradami dla opiekunów i opiekunek psów.

Zobacz też

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *