4 przepisy na kong dla psa

O gryzakach Kong dla psa pisaliśmy już obszernie na blogu. Jednak kongowych inspiracji nigdy nie za wiele. Dlatego przedstawiamy cztery super proste przepisy na kong Classic, Puppy i Senior od Amiplay. Przed wami autorska kompozycja: Psivaldi. Cztery kongi roku. To miks produktów ludzkich i psich, które zazwyczaj mamy w domu pod ręką, w lodówce, szafce Fisi i Funi oraz zamrażarce.

cztery talerzyki na stole pokazują przykładowe przepisy na kong. Na każdym znajduje się zabawka kong i wybrane produkty spożywcze: szpinak, jogurt, sardynki, maliny, masło orzechowe, jagody, krewetki, marchew.

Cztery proste przepisy na kong

Różowy kong Puppy rozm. S:
mrożone maliny, suszone jelita wieprzowe i masło orzechowe

Fioletowy kong Senior rozm. M:
sardele suszone w całości, świeży szpinak i jogurt naturalny

Czerwony kong Classic rozm. XS:
surowa marchewka, sucha karma i masło orzechowe

Błękitny kong Puppy rozm. S:
mrożone jagody, krewetki suszone w całości i jogurt naturalny

Pro tipy?

Zamiast mrożonych owoców można użyć świeżych – np. banana, a w sezonie truskawek, brzoskwini albo arbuza. Jabłka czy gruszki można stosować świeże czy suszone w plasterkach. Zamiast chrupiącej marchewki świetnie sprawdzi się świeży ogórek lub mrożony zielony groszek. Z zieleniny nada się też jarmuż i sałata.

Jako mokre wypełnienie, zamiast masła orzechowego czy jogurtu, sprawdzą się też świetnie serek wiejski, rozgnieciony widelcem banan, albo puree z gotowanej dyni. Raz na tydzień można też użyć surowego żółtka kurzego. Jeśli nadzienie ma zbyt lejącą się konsystencję, konga wrzucamy do zamrażarki na chwilę lub nawet na całą noc – ten trik najlepiej sprawdza się przy jogurcie.

Uwaga!

Pamiętajcie, że produkty “ludzkie” stosujemy tylko w wersji naturalnej, niesłodzonej, bez żadnych innych przypraw czy dodatków! Użyte przez nas rybki, jelita i krewetki to z kolei produkty z “zoologicznego”, przeznaczone dla psów, tak jak sucha karma. Można je zastąpić np. popularniejszymi żwaczami, dowolnymi smaczkami dobrej jakości czy suszonym mięsem.

Przy okazji przypominamy też listę produktów trujących dla psa. Zajrzyjcie sobie do niej przed komponowaniem kongów i unikajcie tych produktów jak ognia.

Na kongi możecie głosować w plebiscycie Top for Dog 2020 (w kategorii zabawka roku), do którego zostały zgłoszone przez Amiplay, ich oficjalnego dystrybutora w Polsce.

Magdalena Kobus • HAU@FISIA.PL

Kynoedukatorka, dyplomowana trenerka i behawiorystka psów, specjalistka w dziedzinie komunikacji – zarówno tej psiej, jak i ludzkiej.

Zawodowo zajmuję się pisaniem, tworzeniem treści edukacyjnych i strategii komunikacji. Prowadzę warsztaty, wykłady, a także instagrama i bloga z poradami dla opiekunów i opiekunek psów. Współpracuję z markami oferującymi usługi lub produkty dla psów: znając specyfikę branży, usprawniam ich komunikację z klientami.
Moją misją jest promowanie świadomej opieki nad psami i odpowiedzialnej adopcji. Wierzę, że psy zasługują na nasze zrozumienie, a relację z nimi warto budować w oparciu o empatyczną komunikację oraz metody pracy zgodne z naukowo potwierdzonymi standardami z zakresu etologii, wiedzy o potrzebach i szkoleniu psów.

Zobacz też

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *