Psie Mikołajki

W niedzielę 1 grudnia, w warszawskiej kawiarni Miło odbyły się pierwsze Psie Mikołajki. To wydarzenie dla wszystkich, którzy kochają zwierzęta i chcą pomóc bezdomnym psom, zastanawiają się nad adopcją lub chcą dowiedzieć się na ten temat więcej, lub po prostu szukają świątecznego upominku dla bliskiej osoby (ludzkiej lub psiej!).

1 grudnia, 10:00-16:00 | Miło bistro | ul. Trojdena 11, Warszawa (Ochota)
Wydarzenie na Facebooku
W programie:

🎁🐻 Kiermasz charytatywny Fridy i Fisi – dla psów i dla ludzi
Dla psów ciasteczka i smaczki, zabawki – m.in. podarowane nam przez firmę Acana Polska “piszczaki” i gumowe gryzaki; ubranka i akcesoria – torbę na psa Van Dogh czy mydełka Totobi. A co dla ludzi? Świąteczne ozdoby; gadżety z psimi motywami – kubki od Makulskich, przypinki i magnesy; książki; domowe przetwory; gry planszowe i wiele innych. Mnóstwo drobiazgów idealnych na mikołajkowe i świąteczne prezenty, a dla chętnych (i do wyczerpania ozdobnych papierów) – specjalne pakowanie na prezent.

❤️ 🐕 10:30 Wykład o wyzwaniach adopcji psów
Spotkanie prowadzone przez ekipę “Wymarzonego psa” – ochockiej szkoły dla psów. Czemu warto adoptować, na co zwracać uwagę, jak wybrać psa, jak radzić sobie w pierwszych dniach po adopcji? Prowadzenie: behawiorystka Ania Szmit razem z trenerkami Julią Skalską i Basią Nieścioruk.
Na co dzień dziewczyny prowadzą zajęcia psiego przedszkola, podstaw posłuszeństwa, treningi rally-o czy noseworku, a także kursy przywołania, brainworku i fitnessu dla psów – to również okazja żeby dopytać o szczegóły zajęć i uczestnictwa dla tych, którzy rozważają zapisanie się do szkoły z psem.

🎄 📷 Świąteczna fotobudka
Ty jako renifer, twój kundel jako św. Mikołaj, razem pod jemiołą, bo czemu nie? Pamiątkowe świąteczne portrety za symboliczną dyszkę. Jeden błysk flesza i zdjęcia lądują na skrzynce mailowej.

🎾 👉 Zbiórka darów dla schroniska:
– Koce, ręczniki, kołdry (bez pierza), prześcieradła, duże poszewki
– Legowiska, ubranka i akcesoria dla psów
– Szelki, smycze i obroże dla psów
– Psią i kocią karmę dobrej jakości, suchą i mokrą, także specjalistyczną – weterynaryjną
– Naturalne przysmaki dla psów – takie do gryzienia, i takie do treningu
– Obroże przeciwpchelne
– Zabawki: interaktywne, kule-smakule, gumowe typu kong, maty węchowe, piłeczki, szarpaki

Cały dochód z kiermaszu i fotobudki przekazany jest na akcję ratowania psów z fatalnych warunków schroniskowych w Radysach.
Wśród wolontariuszy zwane po prostu mordownią, schronisko cieszy się złą sławą nie bez powodu – panują tam fatalne warunki, psom nie zapewnia się właściwej opieki ani obowiązkowych zabiegów weterynaryjnych (sterylizacji, szczepień, chipowania). Boksy są dramatycznie przepełnione, liczba adopcji niewielka a śmiertelność ogromna. Schronisko nie pozwala na wstęp wolontariuszom, a psy do adopcji “wydaje” w bramie wejściowej – nie ma więc możliwości udokumentowania, w jak bardzo złych warunkach przebywają.

Wolontariusze za pieniądze ze zbiórek opłacają opiekę weterynaryjną i tymczasowe schronienie dla psów. Dzięki ich cyklicznej akcji pomagania radysiakom udało się uratować i znaleźć domy już 6 psom, które tegoroczne święta spędzą z nowymi rodzinami. Historię części z nich można przeczytać np. tutaj. Na drugą szansę czekają teraz 9-letni Pimpek i 4-letni Buziak – i przy okazji polecają się do adopcji:

A tak wyglądają efekty sesji zdjęciowej w świątecznej fotobudce:

Magdalena Kobus • HAU@FISIA.PL

Kynoedukatorka, dyplomowana trenerka i behawiorystka psów, specjalistka w dziedzinie komunikacji – zarówno tej psiej, jak i ludzkiej.

Zawodowo zajmuję się pisaniem, tworzeniem treści edukacyjnych i strategii komunikacji. Prowadzę warsztaty, wykłady, a także instagrama i bloga z poradami dla opiekunów i opiekunek psów. Współpracuję z markami oferującymi usługi lub produkty dla psów: znając specyfikę branży, usprawniam ich komunikację z klientami.
Moją misją jest promowanie świadomej opieki nad psami i odpowiedzialnej adopcji. Wierzę, że psy zasługują na nasze zrozumienie, a relację z nimi warto budować w oparciu o empatyczną komunikację oraz metody pracy zgodne z naukowo potwierdzonymi standardami z zakresu etologii, wiedzy o potrzebach i szkoleniu psów.

Zobacz też

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *