Ci, którzy śledzą przygody Fisi, pamiętają na pewno, że brała udział w dwumiesięcznym projekcie badawczym promującym dbanie o zdrowie zwierząt domowych, Pethelp Plus

Organizatorzy projektu, Pethelp.pl, to twórcy nowej usługi – pakietów weterynaryjnych dla psów i kotów. Co to takiego? Abonament medyczny – czyli taki Medicover dla czworonogów. 

W ramach stałej, miesięcznej opłaty, mamy do zrealizowania pakiet wybranych usług – w dowolnej z partnerskich placówek. Czyli jesteście kryci także na wyjazdach i wycieczkach, jeśli akurat tam przydarzy wam się np. kaszel kennelowy – placówki znajdują się w większych miastach w całej Polsce, a ich ilość stale rośnie. Macie też do dyspozycji porady weterynaryjne online, jeśli akurat siedzicie w leśnej głuszy a pies dziwnie się zachowuje. Brzmi dobrze, prawda?

Ale Pethelp to przede wszystkim pakiety nastawione na profilaktykę, czyli zapobieganie i wczesne wykrywanie potencjalnych chorób. Promuje więc regularne, kontrolne przeglądy zdrowia, a w pakietach znajdują się odrobaczanie, szczepienia, badania krwi, moczu i kału, profilaktyka antykleszczowa, obcinanie pazurów i toaleta gruczołów okołoodbytowych. Czyli wszystko to, co odpowiedzialny właściciel powinien regularnie robić, a o czym czasem można zapomnieć planując kalendarz. Dlatego Pethelp ma też możliwość ustawienia przypomnień o wizytach i szczepieniach. 

Celem Pethelp jest nie tylko zachęcenie do regularnego dbania o zdrowie zwierząt domowych, ale także zmobilizowanie właścicieli do aktywnego spędzania czasu z psami. Dlatego też na platformie, poza dokumentacją wizyt, właściciele znajdą instrukcje do nauki sztuczek i komend, a także mapę miejsc przyjaznym psom. A żeby zachęcić do tych aktywności, w ramach pakietu działa też system punktów lojalnościowych, zbieranych za konkretne działania podejmowane z psem. 

My związaliśmy się z projektem dlatego, że wierzymy w taki model posiadania zwierząt – traktowania ich jak członków rodziny, o których dba się pod każdym kątem, zapewnia im się właściwą opiekę, także medyczną, oraz dba o ich rozwój, spędzając wspólnie i aktywnie czas. Dlatego w 2020 jesteśmy ambasadorami Pethelp.pl – będziemy testować dla was ich pakiety, opisywać usługi, a także aktywnie współtworzyć mapę psiolubnych miejsc, testować sztuczki i komendy, a także wspólnie działać na rzecz zwierzęcej adopcji. 

A że rok 2020 przyniósł nam także nowego członka rodziny – szczeniaka Funię – zaczniemy testowanie od jej pierwszych profilaktycznych wizyt i szczepień, o których będziemy pisać na bieżąco.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *